Hakkımda

cropped-uv7a9056.jpg

Dr. İlker Küçükparlak, Psikiyatrist, serbest çalışır.

Bir kitap editörü,

CETAD eğitmeni

Bir ara Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde Evolutionary Psychology ve Telemedicine in Clinical Practice isimli dersler verirdi.

Evrimsel psikoloji, sosyal psikoloji ve teletıp ile yakından ilgili; antropoloji, dilbilim, sanat tarihi, nörobiyoloji, politik psikoloji ve sayısı durmaksızın artan bilimum diğer disiplinlere dair meraklı. 

Bir süre önce güncellemekten vazgeçtiği özgeçmiş için şuraya tıklayın

8 comments

 1. ilker bey merhaba,
  e-posta adresinizi bulamadığım için buradan yazıyorum, umarım ulaşır. muayenehaneniz var mı İstanbul’da? ya da neredesiniz? ya da hepsinden önce, şu an aktif çalışıyor musunuz?
  selamlar,
  sena

 2. İlker Bey merhaba. Bizler Süleyman Nazif Anadolu Lisesi öğrencileri olarak 2 Mayıs’ta gerçekleştireceğimiz Istanbul ‘un Avcılar ilçesinde yer alan Gelişim Üniversitesi’nde TedX konuşmalarından ilham aldığımız SnalTalks adlı panelimizin hazırlığı içerisindeyiz. Gelecek konuklarımız “Yarının eğitimi” konu başlığı altında bizlere kendi hayat ve meslek tecrübelerini anlatarak yol göstermekte olacak ve engin bilgileriyle bizlere ışık olacaktır.Sizleri de aramızda görmekten şeref duyarız. Olumlu ya da olumsuz bir dönüş yaparsanız çok mutlu oluruz.

 3. 2014te sorulmuş bir soruyu “pandemi” güncellemesiyle 2020 yılında tekrarlıyorum; İlker bey, pandemi döneminde danışan kabul ediyor musunuz?

  İyi çalışmalar 🙂

 4. Hocam merhabalar. Ben tıp fakültesi öğrencisiyim ve evrimsel psikolojiye ilgi duyuyorum. Maalesef Türkiye’de evrimle ilgili alanlar hakkında bilgiler kısıtlı. Sizin de bur dönemler evrimsel psikoloji dersleri verdiğinizi öğrendim. Akademide evrimsel psikoloji alanında uzmanlaşmak için nasıl bir yol izlemeliyim ?
  Teşekkürler

  • Merhaba. Öncelikle kolaylıklar dilerim. Bu alanda uzmanlaşmak için öneride bulunmam çok zor çünkü tıp ile psikoloji farklı okumaları olan farklı alanlar. Yine de kendi sürecimi kısaca özetleyebilirim size. Tıp fakültesindeyken ben evrimsel psikoloji değil, hatta evrimsel psikiyatri de değil, evrimsel biyoloji okumaları yapıyordum kendi kendime. Sonra Psikiyatri ihtisasına başlayınca evrimsel psikiyatri çalışma birimini kurduk ve o şekilde devam etti. Zaten evrimsel psikoloji ile ilgilenmeye hevesli olan kim olursa olsun, psikolog da olsa önce evrimsel biyoloji okumasını öneririm çünkü evrimsel biyoloji bilgisi olmadan evrimsel psikoloji zemini olmayan spekülasyondan ibaret kalabilir. Dolayısıyla size de bu sıralar daha çok evrimsel biyoloji, karşılaştırmalı anatomi ve evrimsel tıp okumaları yapmanızı önerebilirim. Tekrar kolaylıklar dilerim. Sevgiler.

 5. Ben de 2014 ve 2020’de sorulmuş bir soruyu tekrar edip artırıyorum:
  1. Danışan kabul ediyor musunuz? Online ya da yüzyüze?
  2. Neden Steto’da psikiyatrist yok?

Bir Cevap Yazın